Jag vaknade vid halv sju tiden och gick ut en sväng för att se om det nappade något i älven idag. Men det blev ingen fisk idag heller. Gick in och satte mig för att läsa lite medan de andra sov. Vid 8 så väckte jag dem och satte på kaffe. Sedan packade vi ut i bilen och städade ur stugan innan vi gav oss iväg. Efter en liten stund så stannade vi och åt frukost vid en rastplats.![]()
Därefter så fortsatte vi ner mot Hönefoss och vidare genom Oslo. Färden gick bra ända in till Sverige där vi fick höra på radion att det var trafikolycka vid Munkedal. Så vi stannade vid Tanumshede och åt lunch innan vi fortsatte. Det var mycket köer hela vägen ända förbi Göteborg pga ett flertal olyckor.
16:30 Äntligen hemma och vi tömde bilen på vår packning och satte oss för att vila lite. Sedan grillade jag lite kycklingfile och Linnea gjorde potatis, Sparris och Jordärtskockor. Åt detta medan vi såg på fotbollsmatchen mellan Sverige-England.