Vaknade som vanligt vid 6 tiden och kunde inte somna om. Så jag satte på tv och tittade på lite nyheter och gick igenom läxan vi hade fått. Kunde ju inte gå ner och äta frukost eftersom de inte öppnar innan 7.
Men till slut så kunde jag gå ner och äta en stadig frukost bestående av en tallrik youghurt med müsli, ett par smörgåsar, en tallrik med äggröra, bacon, vita bönor och prinskorv. Till detta så drack jag ett par glas juice och ett par koppar kaffe. 😛
Sen gjorde jag mig klar för att åka till skolan.
Efter skolan så bytte jag om och åkte iväg till Brekkeskogen för att springa några kontroller på OK Hortens naturpass. Det blev 14 stycken i den väl kuperade terrängen, men det var enkla kontroller så jag sprang de 7,3 km på 1 timma idag.
Sen var det till att åka tillbaka till hotellet och duscha innan vi skulle gå ner för att äta.
Ikväll så valde vi ytterfile med pommes frites och bearnaisesås, men även idag så blev det vatten. Vi måste ju upp och plugga lite sedan.
Nej nu är det läggdags efter ännu en lång skoldag.